Duke Energy przetestuje akumulator przepływowy

W przyszłym roku rozpoczną się testy akumulatora przepływowego Honeywell. Do ich przeprowadzenia zobowiązuje się zakład Duke Energy w Mount Holly, posiadający szerokie doświadczenie w testowaniu innowacji z dziedziny magazynowania energii. Celem testów jest weryfikacja technologii przed planowanym wdrożeniem produktu na większą skalę.

Planowane testy akumulatora Honeywell

Amerykańskie przedsiębiorstwo energetyczne Duke Energy ma zamiar przetestować w 2022 roku technologię opracowaną przez Honeywell. Chodzi oczywiście o akumulator przepływowy Honeywell do długoterminowego magazynowania energii.

W tym celu Honeywell dostarczy system o mocy 400 kW do ośrodka testowego Duke Energy w Północnej Karolinie. Następnie Honeywell planuje zwiększenie skali projektu pilotażowego do 60 MWh. Zgodnie z planem miałoby to nastąpić w następnym roku.

Nasze Centrum Nowych Technologii i Innowacji jest idealnym poligonem do badania tej technologii. W ciągu najbliższych pięciu lat Duke Energy planuje zainstalować prawie 400 MW pojemności akumulatorów w naszym obszarze usług. Jesteśmy żywo zainteresowani przełomowymi technologiami.

Tom Fenimore, dyrektor ds. wschodzących technologii i operacji Smart Grid w Duke Energy

Doświadczenie Duke Energy w testach technologii

Centrum Nowych Technologii i Innowacji Duke Energy w Mount Holly już od dziesięciu lat testuje technologie magazynowania przeznaczone do różnych zastosowań. Z pewnością zarównota firma, jak i inne zakłady użyteczności publicznej mogłyby zapewnić większy udział energii słonecznej i wiatrowej w obszarach swojej działalności.

Jednak byłoby to łatwiejsze właśnie dzięki możliwości długotrwałego magazynowania energii. Takie magazynowanie byłoby również korzystne pod kątem realizacji celów klimatycznych, ponieważ sprzyjałoby zmniejszeniu zależności od paliw kopalnych. Tym bardziej, że sama firma Duke Energy dąży do redukcji emisji o 50% do 2030 roku w porównaniu do poziomów z 2005 roku. Ponadto jej kolejnym celem jest osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050 roku.

Ben Owens, wiceprezes i dyrektor generalny w Honeywell Sustainable Technology Solutions, uważa, że w przypadku sukcesu technologii Honeywell nadal będzie zapotrzebowanie na akumulatory litowo-jonowe. Znajdą one zastosowanie – tak jak do tej pory – w zadaniach wymagających magazynowania o czasie nieprzekraczającym czterech godzin. Jednak nie zmienia to faktu, w sektorze energetycznym jest również miejsce na rozwijanie technologii magazynowania o czasie dłuższym. I to znaczenie również może z czasem się zwiększyć, bo rośnie ilość energii odnawialnej z sieci. Akumulatory przepływowe takie jak Honeywell mogą więc być potrzebne.

Źródła:

’We like its ability to scale’: Honeywell targets gigawatt-scale storage opportunity with flow battery – Energy Storage News (energy-storage.news)

Honeywell says flow battery can meet utility sector’s 'core need’ for long-duration energy storage – Energy Storage News (energy-storage.news)

Why Sustainability Will Make the Future Brighter (honeywell.com)

Honeywell Introduces New Flow Battery Technology to Provide Safer, Durable Solution for Large-Scale Renewable Energy Storage | Duke Energy | News Center (duke-energy.com)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

konferencja e-magazyny.pl

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE