Doładowanie akumulatorów Tesli nocą za pół ceny

Tesla wprowadza rabat 50% na doładowania w godzinach wieczornych i nocnych na terenie Kalifornii. Wcześniej przez około rok firma prowadziła testy związane z obraną strategią.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Tesla testowała tymczasowe zniżki na doładowania pojazdów elektrycznych w Kalifornii. Testy wykazały, że takie zabiegi będą korzystne dla właścicieli pojazdów, firmy świadczącej usługi doładowania, a także dla całego systemu sieciowego. Dlatego najnowsza decyzja Tesli jest powiązana właśnie z tymi przewidywaniami.

Szczegóły dotyczące rabatu

Celem Tesli jest zwiększenie przepustowości sieci. Aby tego dokonać firma postanowiła wprowadzić nowy, 50-procentowy rabat na doładowania nocne. Zniżka będzie obowiązywać na stacjach doładowujących w okolicy stacji metra w Kalifornii. Z jednej strony chodzi o to, aby zmniejszyć ruch na najbardziej oblężonych stacjach doładowujących. Natomiast z drugiej strony Tesla zachęca do ładowania pojazdów w godzinach nocnych, bo to pozwoli zrównoważyć drogie opłaty za szczytowe zapotrzebowanie na energię.

Tesla zdecydowała się pobierać kwotę 0,09 dolara za 1 kWh. Jest to znaczący rabat, który sprawił, że na większości stacji doładowujących w Kalifornii cena była dużo niższa od standardowej.

Kontynuacja strategii cenowej Tesli

Rok 2021 to czas kontynuacji strategii cenowej Tesli prowadzonej w minionym roku. Niedawno firma postanowiła rozszerzyć obszar dotychczas prowadzonych testów o terytorium Szwecji i Norwegii. Natomiast w Kalifornii pojawił się nowy rodzaj zniżki na doładowanie pojazdów. Informacje na jej temat dostała już część użytkowników aplikacji. Właściciele pojazdów mogli przeczytać wiadomość o treści:

„Uniknij pośpiechu i zaoszczędź 50% na opłatach za ładowanie przed godziną 10:00 i po godzinie 19:00 we wszystkich stacjach doładowujących w głównych obszarach miejskich Kalifornii. Aby zobaczyć konkretne stawki, dotknij odpowiedniej pinezki na mapie na ekranie dotykowym w samochodzie.”

Przypuszcza się, że objęcie rabatami terenów miejskich może mieć na celu zachęcenie właścicieli pojazdów Tesli, którzy regularnie korzystają ze stacji doładowujących do ładowania w nocy. Ma to zmniejszyć zużycie energii w ciągu dnia i skrócić czas oczekiwania na ładowanie.

Rozwój sieci

Ilość użytkowników samochodów elektrycznych Tesli rośnie w bardzo szybkim tempie. Mniej więcej co 3 miesiące przybywa około 200 tysięcy nowych pojazdów. To świetna wiadomość dla producenta, który z tej sytuacji czerpie korzyści. Równolegle rośnie liczba stacji ładujących, których łącznie na świecie Tesla ma już 20 tysięcy. Ponadto można się spodziewać, że uruchomiona w Chinach nowa fabryka zwiększy tempo budowania kolejnych ładowarek.

Do niedawna właściciele pojazdów Tesli mogli korzystać ze stacji doładowujących całkowicie za darmo. Jednak wraz z rozwojem sieci Tesla postanowiła wprowadzić model płatny ładowania. Aktualnie głównym dążeniem Tesli jest optymalizacja sieci. Dodatkowo każda nowo budowana stacja doładowująca ma większą liczbę stanowisk w porównaniu do starszych lokalizacji. Wdrażanie stacji z większą ilością stanowisk skraca czas oczekiwania na ładowanie. Ponadto Tesla dąży do skracania średniego czasu trwania sesji ładowania i zwiększania pojemności.

Na początku 2021 roku Tesla stworzyła nową mapę pokazującą lokalizacje przyszłych stacji ładujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE