Byliśmy na warsztatach PSME w Gaju Oławskim

W mijającym tygodniu odbyły się warsztaty organizowane na terenie Energetycznego Klastra Oławskiego EKO przez Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii. Wydarzenie zgromadziło ekspertów oraz praktyków z branży energetycznej i obejmowało trzy główne bloki tematyczne: cable pooling, instalacje hybrydowe oraz linie bezpośrednie dostawy energii.

Merytoryczne prelekcje i wizyta studyjna

Warsztaty rozpoczęły się od szczegółowego omówienia zagadnienia cable pooling, zarówno z perspektywy prawno-regulacyjnej, jak i technicznej oraz rynkowej. Przedstawiono definicję cable pooling, korzyści płynące z jego zastosowania, a także procedurę przyłączenia instalacji korzystających z tego modelu. Poruszono również kwestie relacji z operatorami systemów elektroenergetycznych oraz wpływu cable pooling na systemy wsparcia.

W drugiej części warsztatów zaprezentowano modele dostawy energii poprzez linie bezpośrednie. Dyskusje obejmowały procedury budowy takich linii oraz ich współpracę z instalacjami hybrydowymi.

Kolejna część warsztatów skupiła się na instalacjach hybrydowych. Omówiono nową definicję takich instalacji, korzyści z ich eksploatacji oraz dostępne systemy wsparcia. Szczególną uwagę poświęcono powiązaniom instalacji hybrydowych z cable pooling, co stanowi innowacyjne podejście do efektywnego zarządzania energią.

Wydarzenie było prowadzone przez branżowych ekspertów, takich jak Przemysław Kałek, Piotr Szczeciński oraz Grzegorz Skarżyński. Całość została zwieńczona wizytą studyjną na terenie Energetycznego Klastra Oławskiego EKO, gdzie zaprezentowano innowacyjne rozwiązania w zakresie odnawialnych źródeł energii i magazynowania energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE