Baterie cynkowe Eos Znyth w Kalifornii

Dzięki dziesiątkom lat doświadczenia w branży energetycznej i głębokiej wiedzy specjalistycznej w zakresie realizacji złożonych projektów na całym świecie firma Eos Energy Enterprises jest gotowa do dostarczania systemów na dużą skalę, aby sprostać rosnącym wymaganiom globalnego rynku w zakresie magazynowania energii.

Akumulatory Znyth i projekt ZGlobal w Kalifornii 

Spółka Eos Energy Enterprises notowana jest na giełdzie papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych (NASDAQ) w sektorze energetycznym jako projektant i producent systemów magazynowania energii opartych na własnej technologii wodnych baterii cynkowych.

Technologia baterii cynkowych

Bateria cynkowa Eos Znyth została zaprojektowana tak, aby zapewniać ciągłe zasilanie po instalacji. Przewiduje się, że jej żywotność wynosi 20 lat. Technologia hybrydowej katody wraz z anodą cynkową wykorzystuje wodny elektrolit i liczne, niedrogie materiały. Opatentowana, odporna na korozję powłoka na kolektorach prądu zapewnia długą żywotność. Prosta konstrukcja bez membrany pozwala na tanie wytwarzanie i szybkie zwiększanie skali.

budowa i komponenty baterii cynkowej Eos Znyth
Budowę i komponenty baterii. Źródło: Przegląd produktów Eos Energy Storage, styczeń 2017.

Udowodniono, że to rozwiązanie do przechowywania opracowane w Edison w stanie New Jersey jest bezpieczne w szerokim zakresie warunków pracy. W zakładzie produkcyjnym firmy Eos Energy w Pittsburghu w stanie Pensylwania są wytwarzane wszystkie akumulatory i stamtąd wysyłane na globalny rynek. 

Projekt ZGlobal w Kalifornii jest połączony z projektem słonecznym i stanowi nową długoterminową relację dla Spółki. ZGlobal Inc. to firma konsultingowa w dziedzinie energetyki, w której pracują weterani Kalifornijskiego Niezależnego Operatora Systemu i różnych kalifornijskich przedsiębiorstw użyteczności publicznej. 

Eos Energy Storage, wiodący producent bezpiecznych, niedrogich i długotrwałych systemów magazynów bazujących na bateriach cynkowych, z dumą ogłasza plany wdrożenia najnowszej technologii instalacji zasobników energii we współpracy z Kalifornijską Komisją Energetyczną. Ta instalacja zostanie wykorzystana do oceny wydajności w wielu przypadkach wykorzystania środków do magazynowania energii.

Innowacyjna technologia akumulatorów firmy Eos nazwana Znyth ma zapewnić lepszą stabilność sieci i zwiększone wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w wielu lokalizacjach w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Wymagane jest dostarczenie co najmniej 90 MWh do aż 180 MWh magazynowania energii w ciągu najbliższych 24 miesięcy.

Słuszność instalowania magazynów energii w Kalifornii

Energia wiatrowa, integralna część kalifornijskiego portfela energii elektrycznej, jest potrzebna, aby pomóc spełnić stanowe standardy dotyczące odnawialnych źródeł energii, które wymagają, aby zakłady użyteczności publicznej kupowały 50% sprzedaży detalicznej ze źródeł odnawialnych do 2020 r. i 60% do 2030 r. Projekty wiatrowe rozciągają się od południowych lokalizacji do północy stanu.

Większość turbin wiatrowych znajduje się w sześciu regionach: Altamont, East San Diego County, Pacheco, Solano, San Gorgonio i Tehachapi. Nowoczesne turbiny wiatrowe są 30 razy większe pod względem wielkości i mocy niż turbiny wykorzystywane dotychczas, a postęp technologiczny sprawił, że energia wiatrowa stała się konkurencyjnym kosztowo i przyjaznym dla sieci źródłem energii elektrycznej Według Instytutu Elektroenergetyki od 1980 roku koszt produkcji energii wiatrowej spadł prawie czterokrotnie. Energia wiatrowa jest czwartym co do wielkości źródłem mocy elektrycznej w całym kraju, za gazem ziemnym, węglem i energią jądrową.

Biomasa jest pobierana ze spalania lub rozkładu materii organicznej. Elektrownie na biomasę zasilają domy i przedsiębiorstwa energią elektryczną pochodzącą z odpadów, które zostałyby uwolnione do atmosfery, dodały paliwa do pożarów lasów lub obciążały wysypiska śmieci.

Energia geotermalna jest w Kalifornii źródłem energii odnawialnej. Gejzery, a także największe na świecie pola geotermalne znajdują się w wielu hrabstwach Kalifornii takich jak: Sonoma, Lake i Mendocino. Inne główne lokalizacje geotermalne obejmują obszar Salton Sea w hrabstwie Imperial, obszar Coso Hot Springs w hrabstwie Inyo oraz obszar Mammoth Lakes w hrabstwie Mono. To wskazuje, że magazynowanie ciepła jest bardzo pożądane.

Energia wodna w Kalifornii jest podzielona na dwie kategorie: duże elektrownie wodne, czyli obiekty o mocy większej niż 30 megawatów, oraz małe elektrownie wodne. Małe elektrownie wodne kwalifikują się jako energia odnawialna w ramach standardu portfela odnawialnych źródeł energii. Roczna produkcja energii wodnej w Kalifornii zmienia się co roku i zależy od opadów.

Energia słoneczna w Kalifornii dzieli się na dwie kategorie: słoneczna energia cieplna i słoneczna fotowoltaika. California Energy Commission udziela licencji na elektrownie słoneczne o mocy powyżej 50 megawatów i promuje słoneczne instalacje fotowoltaiczne w ramach Renewables Portfolio Standard, ze standardami efektywności budynku oraz jako partner w California Solar Initiative.

Projekt tworzenia sieci systemów magazynowania energii

Czwartego stycznia 2021 roku firma Eos Energy Enterprices ogłosiła wiążące zamówienie od EnerSmart, dewelopera projektów dotyczących magazynowania energii akumulatorów typu FTM (fFont-of-The-Meter) w całych Stanach Zjednoczonych. Jako właściciel i operator projektów magazynowania energii na skalę użytkową koncentruje się na projektach o mocy do 10 MW.

Projekty firmy zapewniają niezależnym operatorom systemów usługi w zakresie kontroli energii i częstotliwości, a także zdolności produkcyjne na dostępnych rynkach. W planach społka ma opracować, posiadać i obsługiwać ponad 200 MW projektów magazynowania baterii do końca roku 2023. Jest to możliwe, gdyż EnerSmart ma doświadczenie w opracowywaniu projektów, sztucznej inteligencji i oprogramowaniu do uczenia maszynowego

Już w grudniu 2020 roku ogłoszono, iż firma Eos podpisała kontrakt na zapewnienie bezpiecznego i zrównoważonego przechowywania energii w szpitalu w Kalifornii. Eos dostarczy do tego przełomowego projektu do 2 MW ciągłej dostawy energii po instalacji, która ma nastąpić w drugim kwartale 2021 r. Umowa dotycząca projektu została zawarta po tym, jak Eos niedawno ogłosił, że zwiększył planowany rurociąg o 30 procent w okresie 30 dni, w wyniku zwiększonego zapotrzebowania na długotrwałe przechowywanie (> 4 godziny rozładowania).

Globalne centrum badawcze Consortium for Battery Innovation zlecające przedkonkurencyjne badania nad akumulatorami ołowiowymi nowej generacji projektuje pierwszą mikrosieć, która ma być połączona z podstawowym źródłem zasilania szpitala w Kalifornii, która ma wspierać ciągłą pracę obiektu, w tym podczas przerw w dostawie prądu. Przedsięwzięcie to jest częściowo finansowany z dotacji w wysokości ponad 8 milionów dolarów od California Energy Commission.

CBI opracowało narzędzie online do magazynowania energii, które ma dopasować sektor magazynowania energii do najlepszych akumulatorów ołowiowych do ich potrzeb w zakresie gromadzenia energii.

Pierwszy projekt, który ma dostarczyć niezależnemu operatorowi sieci w Kalifornii, CAISO, magazyny o pojemności 9 MWh w El Cajon; jest wyceniony na 2 miliony USD, a instalacja zaplanowana jest na czwarty kwartał 2021 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE