Amerykański Departament Energii zainwestuje setki milionów w rozwój długotrwałego magazynowania energii

Departament Energii ogłosił inwestycję w wysokości 325 milionów dolarów w nowe technologie długotrwałego magazynowania energii, które mają wesprzeć rozwijający się sektor OZE. Fundusze zostaną rozdzielone między 15 projektów w 17 stanach.

Rozwiązania z zakresu długoterminowego magazynowania energii mają być alternatywą dla najpopularniejszych obecnie akumulatorów litowo-jonowych.

Dotowane projekty

Jednym z dotowanych projektów będzie przedsięwzięcie prowadzone przez Xcel Energy we współpracy z Form Energy. Konsorcjum wdroży dwa 10-megawatowe akumulatory o maksymalnych czasie przechowywania energii wynoszącym 100 godzin.

Inwestycje w długotrwałe magazynowanie energii będą realizowane w zamkniętych elektrowniach węglowych w Becker w Minnesocie i Pueblo w Kolorado.

Kolejną inwestycją jest projekt w California’s Valley Children’s Hospital. Kalifornijska Komisja Energetyczna we współpracy z Faraday Microgrids zainstaluje system baterii, aby zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne centrum medycznego w obliczu potencjalnych przerw w dostawie prądu z powodu pożarów, powodzi i fal upałów.

Second Life Smart Systems wykorzysta natomiast zużyte akumulatory pojazdów elektrycznych do zasilania awaryjnego dla domów opieki, kompleksów mieszkaniowych i stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Magazynowanie energii to oszczędności

Podsekretarz ds. Energii ds. Infrastruktury David Crane powiedział, że ogłoszone projekty udowodnią, że magazyny energii mogą efektywnie działać na dużą skalę. Mają pomóc placówkom użyteczności publicznej lepiej zarządzać energią i generować oszczędności.

Elisabeth Moyer, profesorki nauk o atmosferze na Uniwersytecie w Chicago, stwierdziła, że technologie długotrwałego magazynowania energii usuną największą barierę w przejściu na odnawialne źródła energii.

Źródło: apnews.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE