Akumulator przepływowy 5 MWh dołącza do „największego na świecie projektu hybrydowego”

Invinity Energy Systems, wraz z deweloperem Pivot Power będącym częścią EDF Renewables, w pełni zasiliła największy w Wielkiej Brytanii akumulator przepływowy. Inwestycję zrealizowano w ramach Energy Superhub Oxford. W rezultacie powstał największy hybrydowy system magazynowania energii, łączący zalety wanadowych akumulatorów przepływowych i akumulatorów litowo-jonowych.

Zasilanie największego akumulatora przepływowego w Wielkiej Brytanii to dla Invinity moment dumny, ale jeszcze ważniejsze jest to, jak ten innowacyjny projekt jest wzorem dla miast na całym świecie.

Larry Zulch, dyrektor generalny Invinity

Część projektu Energy Superhub Oxford

Wspomniana realizacja stanowi część większego projektu, którego nazwa to Energy Superhub Oxford (ESO). Podano, że wartość tego projektu wynosi 41 mln funtów (54,2 mln USD). Natomiast głównym założeniem inwestycji było wsparcie miast w realizacji celu zerowej emisji dwutlenku węgla do 2040 roku lub wcześniej. Cel ten miałby zostać osiągnięty poprzez zastosowanie szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych, hybrydowych magazynów energii, niskoemisyjnego ogrzewania oraz technologii inteligentnego zarządzania energią. Realizując kolejny etap projektu akumulator przepływowy 5 MWh połączono z akumulatorowym systemem magazynowania energii (BESS) firmy Wärtsilä o pojemności 50 MWh.

To pokazuje, że pionierzy magazynowania energii, tacy jak Pivot Power, mogą współpracować z samorządami lokalnymi w celu dostarczenia przyszłościowej, elastycznej sieci, która wspiera przejście na energię odnawialną i zelektryfikowaną przyszłość zerową netto. Mamy zaszczyt wspierać Energy Superhub Oxford w zakresie magazynowania energii klasy użytkowej.

Larry Zulch, dyrektor generalny Invinity

Największy na świecie projekt hybrydowy

Efektem projektu jest stworzenie spójnego obiektu do magazynowania energii składającego się z komponentu litowo-jonowego aktywowanego w czerwcu oraz wanadowego, który dodano niedawno. W ten sposób zainstalowano największy jak dotąd w Wielkiej Brytanii akumulator z bezpośrednim połączeniem transmisyjnym. Jednocześnie będzie to największy na świecie hybrydowy magazyn energii, wykorzystujący zarówno potencjał wanadowych akumulatorów przepływowych, jak i akumulatorów litowo-jonowych.

Zalety hybrydowego podejścia do magazynowania energii

Hybrydowe podejście do magazynowania energii ma na celu wykorzystanie mocnych stron każdej z wykorzystanych technologii. Dzięki temu nastąpiło zwiększenie odporności sieci i stworzenie bardziej inteligentnego i elastycznego systemu energetycznego.

W hybrydowym systemie magazynowania energii ESO, wanadowe akumulatory przepływowe Invinity są wykorzystywane do tzw. „front-endu” zasobów energetycznych. Pisząc inaczej, elementy te występują jako pierwsza linia odpowiedzi w momencie, gdy system jest wzywany do działania. Natomiast akumulator litowo-jonowy uruchamia się dopiero wtedy, gdy wymagana reakcja przekroczy pojemność akumulatora przepływowego Invinity.

Oznacza to, że akumulator przepływowy Invinity wykonuje większość ciężkiej pracy, ograniczając tym samym zużycie akumulatora litowo-jonowego. Jednocześnie warto zaznaczyć, że akumulator przepływowy nie ulega degradacji podczas użytkowania, czyli ​​może pracować w nieskończoność.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE