KONGRES BEZPIECZEŃSTWO POLSKI – Total Security

Opublikowany: Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 3 minuty
total security

21 i 22 października 2024 odbędzie się pierwsza edycja KONGRESU BEZPIECZEŃSTWO POLSKI – Total Security! Wydarzenie zgromadzi przedstawicieli administracji centralnej i samorządowej, przemysłu energetycznego, telekomunikacyjnego oraz ekspertów z dziedziny cyberbezpieczeństwa.

Uczestnicy będą mieli okazję zgłębić kluczowe zagadnienia związane z bezpieczeństwem państwa polskiego, nowymi wyzwaniami geopolitycznymi oraz możliwościami międzynarodowej współpracy. W ramach debat i prezentacji poruszone zostaną istotne kwestie dotyczące m.in. roli Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP), suwerenności technologicznej Polski, niezależności infrastruktury IT oraz budowania odporności na zakłócenia w łańcuchu dostaw.

Podkreślone zostaną możliwości i wyzwania związane z udziałem polskich dostawców w kluczowych inwestycjach technologicznych oraz współpracy z podmiotami Skarbu Państwa.

W kontekście bezpieczeństwa energetycznego i telekomunikacyjnego omawiane będą strategie ochrony, nowe technologie, zagrożenia cybernetyczne dla infrastruktury krytycznej, kwestie synchronizacji z systemem europejskim, zarządzanie sieciami oraz wdrażanie nowoczesnych rozwiązań.

Tematyka kongresu obejmie również bezpieczeństwo łańcuchów dostaw, gdzie prelegenci podzielą się najlepszymi praktykami ich zabezpieczania oraz sposobami zarządzania ryzykiem w sektorze produkcji, transportu i logistyki. Ważnym aspektem będzie edukacja i komunikacja w czasie zagrożeń, z naciskiem na rozpoznawanie fake newsów, higienę pracy oraz rolę mediów w kształtowaniu świadomości społecznej.

Istotnym punktem wydarzenia będzie także bezpieczeństwo danych, ochrona informacji strategicznych oraz zarządzanie infrastrukturą chmurową, w tym korzyści i zagrożenia związane z chmurą obliczeniową oraz zastosowaniem sztucznej inteligencji w analizie danych.

Kongres będzie również platformą do rozmów na temat roli samorządów w budowaniu bezpieczeństwa cyfrowego, ich współpracy z biznesem oraz zarządzania sytuacjami kryzysowymi.

Całość wydarzenia zwieńczy debata ekspertów z różnych sektorów na temat dobrych praktyk w cyberbezpieczeństwie oraz efektywnej komunikacji zagrożeń wewnątrz organizacji.

W wydarzeniu udział wezmą m.in.:

  • Krzysztof Gawkowski, Wicepremier, Minister Cyfryzacji
  • Ignacy Niemczycki, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Rozwoju i Technologii
  • Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa
  • Radosław Maćkiewicz, Dyrektor, COI
  • płk dr inż. Rafał Kasprzyk, Zastępca dziekana Wydziału Cybernetyki, Wojskowa Akademia Techniczna

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menedżerskiej oraz zarządom firm. Więcej na www.mmcpolska.pl.

Agenda dostępna jest TUTAJ.

Powiązane artykuły

wręczenie postulatów

Dokument zawierający 10 postulatów dla polskiej energetyki złożony w kluczowych instytucjach

Przedstawiciele redakcji e-magazyny.pl osobiście złożyli dokument zawierający 10 postulatów dla polskiej energetyki w czterech instytucjach, do których od początku był adresowany. Postulaty trafiły do Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Polskich Sieci Elektroenergetycznych oraz Urzędu Regulacji Energetyki. Dokument to…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 8 minut

Konferencja „Elastyczność sieci oraz magazynowanie energii” – relacja

Zdjęcia z konferencji możesz zobaczyć w jednym z albumów: 27.04.2023 r odbyła się organizowana przez nasz portal konferencja „Elastyczność sieci oraz magazynowanie energii”. W Warszawskim hotelu Hilton zgromadziło się ponad 800 liderów sektora energetycznego, branży motoryzacyjnej oraz przedstawiciele instytucji publicznych.…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 8 minut
transformacja ciepłownictwa

Prawie pół biliona złotych będzie kosztowała transformacja ciepłownictwa systemowego

Polskie Towarzystwo Energetyki Cieplnej (PTEC) opublikowało raport dotyczący transformacji sektora ciepłownictwa systemowego w Polsce, szacując koszty inwestycji na od 300 do 466 miliardów złotych. Przewidywana transformacja jest konieczna, aby spełnić wymogi unijnego pakietu regulacji „Fit for 55” i obejmuje modernizację…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 3 minuty
temperatura fotowoltaika

Fotowoltaika może podnosić temperaturę w miastach

Nowe badania przeprowadzone w Indiach wykazują, że instalacje fotowoltaiczne na dachach mogą powodować wzrost temperatur w miejskich środowiskach nawet o 1,5°C w ciągu dnia. Chociaż takie rozwiązania mogą przyczyniać się do produkcji zielonej energii, ich wpływ na lokalny klimat ma…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 4 minuty