Polsko-kanadyjskie rozmowy o energetyce jądrowej

Ministerka Klimatu i Środowiska, Paulina Hennig-Kloska, omawiała w zeszłym tygodniu z ambasadorką Kanady w Polsce, Catherine Godin, tematy związane z transformacją energetyczną oraz rozwojem energetyki jądrowej.

Paulina Hennig-Kloska podkreśliła, że Polska aktywnie dąży do transformacji swojego sektora energetycznego, przy wykorzystaniu energii jądrowej oraz odnawialnych źródeł energii. Zaznaczyła również, że kryzys energetyczny spowodowany przez inwazję Rosji na Ukrainę zmienia podejście do energetyki jądrowej w Unii Europejskiej.

Nadzieje pokładane w atomie

Ponadto przedstawicielka polskiego rządu wyraziła przekonanie, że rozwój energetyki jądrowej przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa energetycznego w Europie oraz pozwoli na redukcję importu rosyjskich surowców energetycznych. Energia jądrowa jest postrzegana jako niezawodne źródło energii elektrycznej, które może zastąpić wyeksploatowane elektrownie węglowe. Dodatkowo, jako elastyczne źródło wytwórcze, pozwoli na stabilne wprowadzanie odnawialnych źródeł energii.

Ministerka Hennig-Kloska podkreśliła także wysokie poparcie społeczne dla energii jądrowej w Polsce. Według badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska, aż 89,9% Polaków popiera budowę elektrowni jądrowych, co stanowi najwyższy wynik w historii badań sondażowych w tym zakresie.

Źródło: gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE