Krótkie filmy edukacyjne o energii jądrowej w kinach od 24 maja

Od piątku, 24 maja 2024 roku, w 280 kinach w całej Polsce będzie można obejrzeć 3-minutowe filmy edukacyjne o energii jądrowej. Filmy te zostały stworzone w ramach działań informacyjnych prowadzonych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Nowa seria edukacyjna „Studio Atom”

Ministerstwo przygotowało serię 3-minutowych filmów edukacyjnych pod nazwą „Studio Atom”, w ramach kampanii „Poznaj Atomickich. Z energią jądrową na co dzień”. Dotychczas filmy były dostępne wyłącznie w Internecie, jednak od 24 maja pięć odcinków będzie można oglądać także w kinach.

Tematyka filmów „Studio Atom”

Filmy „Studio Atom” prezentują rozmowy członków rodziny Atomickich – Antka i Ani – z ekspertami. W kinach widzowie będą mogli zobaczyć wywiad z prof. Szymonem Malinowskim z Uniwersytetu Warszawskiego, który wyjaśnia, jak elektrownie jądrowe mogą pomóc w redukcji emisji CO2 i zmianach klimatu. Odwiedzimy również elektrownię jądrową w czeskim Temelinie, gdzie zobaczymy obiekt i porozmawiamy z lokalnymi władzami. Inne filmy edukacyjne przeniosą nas do reaktora badawczego Maria w Otwocku oraz do polskiego składowiska odpadów promieniotwórczych działającego od ponad 60 lat.

Wszystkie filmy „Studio Atom” są również dostępne na kanale YouTube pod adresem: https://www.youtube.com/@PolskiAtom.

Edukacja i poparcie społeczne dla energetyki jądrowej

Wzrost poziomu wiedzy na temat energetyki jądrowej przekłada się na rosnące poparcie społeczne dla tej technologii, która jest obiektywnie bezpieczna. Edukacja i informacja społeczna są kluczowe w realizacji Programu polskiej energetyki jądrowej (PPEJ). Ważne jest, aby społeczeństwo miało dostęp do aktualnej, obiektywnej i rzetelnej wiedzy na temat energii jądrowej, opartej na dowodach naukowych.

Źródło: gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE