Polski operator wykorzysta sztuczną inteligencję do testowania prognoz obciążenia sieci energetycznej

Enea Operator wdraża nowatorskie podejście do modernizacji infrastruktury energetycznej, realizując projekt „Optymalizacja zarządzania dystrybucją energii elektrycznej przy użyciu zaawansowanych modeli predykcyjnych AI”.

Celem tego przedsięwzięcia jest ulepszenie zarządzania obciążeniem sieci dystrybucyjnej, co staje się szczególnie istotne w kontekście zmieniających się warunków rynkowych i rosnącej roli energii ze źródeł odnawialnych.

Cel projektu

Głównym elementem projektu jest wykorzystanie autorskich algorytmów opartych na technologiach głębokiego uczenia, które pozwalają na bardziej precyzyjne prognozowanie i lepsze dostosowanie się do dynamicznych zmian w sieci. Projekt koncentruje się na trzech kluczowych obszarach: analizie danych, obróbce zebranych informacji oraz generowaniu raportów i rekomendacji.

Dzięki temu podejściu możliwe jest lepsze zrozumienie obciążenia sieci, identyfikacja czynników wpływających na jej zmienność oraz efektywne zarządzanie nią. Korzyścią z realizacji projektu jest także możliwość testowania nowatorskich algorytmów w realnych warunkach i weryfikacja ich skuteczności przed pełnoskalowym wdrożeniem.

Projekt Enei Operator stanowi ważny krok w kierunku usprawnienia funkcjonowania sieci dystrybucyjnej oraz zwiększenia jej efektywności w kontekście zmieniającego się rynku energii elektrycznej.

Źródło: operator.enea.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE