SolarEdge wprowadza rozwiązanie do zarządzania EV zasilanymi energią słoneczną dla segmentu komercyjnego i przemysłowego

SolarEdge Technologies, światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, ogłosił wprowadzenie na rynek rozwiązania do zarządzania pojazdami elektrycznymi (EV) podłączonymi do energii słonecznej dla segmentu komercyjnego i przemysłowego (C&I).

Nowe rozwiązanie oparte na oprogramowaniu, które dodatkowo rozszerza rosnący pakiet produktów i oprogramowania SolarEdge dla C&I, zarządza i optymalizuje proces ładowania pojazdów elektrycznych w miejscach, które wymagają dynamicznego zarządzania obciążeniem i mają dużą liczbę pojazdów elektrycznych, takich jak budynki mieszkalne, miejsca pracy i publiczne lokalizacje ładowania. Zbudowane w oparciu o zaawansowane algorytmy predykcyjne i oparte na sztucznej inteligencji, rozwiązanie obejmuje analizę danych w czasie rzeczywistym i uwzględnia produkcję energii słonecznej, dynamiczne ceny energii elektrycznej i wielopoziomowe harmonogramy ładowania. Dzięki płynnej integracji z systemem zarządzania energią SolarEdge, ta nowa oferta koordynuje i optymalizuje interakcje między wytwarzaniem energii słonecznej w obiekcie, stacjonarnym magazynowaniem baterii i ładowaniem pojazdów elektrycznych na dużą skalę, biorąc pod uwagę ograniczenia sieci i infrastruktury.

Rozwiązanie do zarządzania ładowaniem pojazdów elektrycznych jest oparte na technologii opracowanej przez Wevo Energy („Wevo”), startup specjalizujący się w oprogramowaniu do optymalizacji i zarządzania ładowaniem pojazdów elektrycznych, w którym SolarEdge jest inwestorem.

Ponieważ coraz więcej firm podejmuje aktywne działania w celu elektryfikacji swoich flot samochodowych, połączenie fotowoltaiki i ładowania pojazdów elektrycznych jest opłacalnym i zrównoważonym sposobem zarządzania tymi flotami„, powiedział Zvi Lando, CEO SolarEdge Technologies. „Wierzymy, że rozwiązania fotowoltaiczne SolarEdge C&I, w połączeniu z zaawansowanymi możliwościami zarządzania ładowaniem pojazdów elektrycznych Wevo, pomogą firmom wykorzystywać energię w sposób bardziej ekonomiczny i zrównoważony„.

Rozwiązanie Wevo zostało już wdrożone na tysiącach miejsc parkingowych na całym świecie. Połączenie oprogramowania Wevo z wiodącym rozwiązaniem fotowoltaicznym SolarEdge i obecnością na rynku umożliwi przyspieszone wdrożenie zrównoważonej pod względem obciążenia infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych” – powiedział Teddy Flatau, dyrektor generalny Wevo Energy.

SolarEdge zaprezentuje nowe rozwiązanie do ładowania pojazdów elektrycznych C&I i oprogramowanie Wevo Energy na stoisku Intersolar B4. 110. Rozwiązanie zostanie początkowo uruchomione w Niemczech i Wielkiej Brytanii, z planami szybkiej ekspansji na inne rynki.

Źródło: Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE