Rowery elektryczne z 28 mln dofinansowania. Światełko w tunelu dla branży?

HumanForest, londyński startup z branży elektromobilności zdobył 5,7 miliona funtów finansowania w rundzie A (28,7 mln złotych). To nadzieja dla innych borykających się z problemami firm z sektora mikromobilności.

Sytuacja na rynku elektrycznych rowerów miejskich nie jest wesoła – giganci tacy jak Tier, Voi, Bolt czy Bird liczą straty i tną zatrudnienie.Na przykład estoński Bolt 2022 rok zakończył stratą w wysokości 72 milionów euro.

Rowery elektryczne na plusie

Ewenementem jest brytyjska mikrospółka HumanForest, działająca wyłącznie na terenie Londynu, która, tak jak pisaliśmy powyżej, otrzymała wysokie finansowanie na dalszy rozwój biznesu. Inwestorami są m.in. Güil Mobility Ventures and Fen Ventures. HumanForest posiada w tym momencie 10 tysięcy rowerów elektrycznych i pół miliona użytkowników.

Spółka planuje przeznaczyć zdobyte w zbiórce środki na ekspansję firmy: poza Londyn i poza granice Wielkiej Brytanii. Czy ekspansja i wzrost spółki nie sprawi, że zacznie mieć podobne problemy jak Tier, Voi czy Bird? Czas pokaże, choć jak mówi dla Sifted Jose Eluchans, CFO of Forest jego spółka, w odróżnieniu od innych miejskich wypożyczalni rowerów elektrycznych, swój przychód w dużym stopniu opiera na przychodach z reklam i to właśnie ta strategia odpowiada za sukces londyńskiego startupu.

Źródło: Sifted.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE