Rośnie liczba elektryków na polskich drogach

Opublikowano nowe informacje od PEVO Index, czyli cyklicznej, udostępnianej co miesiąc wersji „Polish EV Outlook” zawierającej, zbiór kluczowych danych i statystyk sektora e-mobility w Polsce. Liczby zaprezentowane w raporcie są obiecujące.

Najważniejsze informacje z rynku e-mobilty

Oto przegląd najważniejszych informacji zawartych w najnowszym wydaniu PEVO Index:

  • Na koniec stycznia 2024 roku w Polsce było zarejestrowanych 58 507 pojazdów elektrycznych, w tym 52 556 samochodów osobowych i 5951 pojazdów dostawczych i ciężarowych. To wzrost o 66% w przypadku samochodów osobowych i 75% w przypadku pojazdów dostawczych i ciężarowych w porównaniu z poprzednim rokiem.
  • Tesla Model Y, Mazda MX-30 i Dacia Spring były najchętniej wybieranymi nowymi samochodami osobowymi BEV w styczniu 2024 roku. Tesla, Mercedes-Benz i Volvo znalazły się na podium dominujących marek.
  • Sieć ładowarek w Polsce osiągnęła 6086 ogólnodostępnych punktów ładowania, z czego 1630 to szybkie stacje DC. Najwięcej punktów znajduje się w Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu i Krakowie, a liczba punktów wzdłuż sieci TEN-T wzrosła o 13% w porównaniu z poprzednim rokiem.
  • Wzrost popularności pojazdów elektrycznych widoczny jest również na rynku wtórnym, gdzie liczba ogłoszeń o sprzedaży używanych samochodów elektrycznych wzrosła o 123% w porównaniu z poprzednim rokiem. Najczęściej ogłaszane modele to Nissan Leaf, BMW i3 i Tesla Model S.

Z danych dostarczonych przez PSPA, IBRM Samar oraz OTOMOTO wynika wyraźnie, że rynkowa dynamika elektrycznych rozwiązań transportowych w Polsce nabiera tempa, co stanowi obiecujący sygnał dla przyszłości ekologicznej mobilności w kraju. Więcej informacji na temat raportu „Polish EV Outlook” można znaleźć na stronie Polishevoutlook.pl.

Źródło: pspa.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE