Robotaxi – futurystyczny pojazd Tesli

Elon Musk ogłosił, że Tesla zamierza zbudować nowy, futurystycznie wyglądający pojazd elektryczny, który będzie specjalnym „robotaxi”. Choć nie ma jasnych ram czasowych dla tego nowego pojazdu, już teraz wzbudził on zainteresowanie i wielkie emocje.

„Cyber ​​Rodeo” w Gigafactory Texas

7 kwietnia 2022 r. Tesla zorganizowała wydarzenie o nazwie „Cyber ​​Rodeo” w Gigafactory Texas w pobliżu Austin. Było to wielkie otwarcie gigantycznej fabryki, w tym oficjalne rozpoczęcie produkcji modelu Y w zakładzie. Wydarzenie było transmitowane na żywo.

Podczas imprezy Elon Musk zdradził kilka planów dotyczących dalszego rozwoju firmy. Poinformował również o nowych pojazdach, których produkcja wkrótce się rozpocznie.

Zwiększenie mocy produkcyjnych Tesli

Dyrektor generalny oficjalnie podał do informacji, że w najbliższym czasie, a w szczególności w 2022 roku, Tesla skupi się na zwiększeniu skali działalności. W związku z tym firma ma zamiar zwiększyć moce produkcyjne. Natomiast fabryka Giga Texas będzie miała kluczowe znaczenie dla realizacji tego celu.

Nowe pojazdy Tesli w przyszłym roku

W przyszłym roku pojawi się ogromna fala nowych produktów.

Elon Musk

Dyrektor generalny nie omieszkał podekscytować ludzi nadchodzącymi nowymi produktami i zapowiedział, że rok 2023 będzie rokiem nowych pojazdów. Do produkcji wejdą takie pojazdy jak Cybertruck, Tesla Semi i nowy Roadster.

Elon Musk zapowiedział również nowy pojazd, jakim będzie specjalny robotaxi – dyrektor generalny powiedział:

Powstanie specjalny robotaxi, który będzie wyglądał dość futurystycznie.

Elon Musk

Przeznaczenie nowego robotaxi

Zapowiadany specjalny robotaxi to nowy pojazd elektryczny, który będzie wykorzystywany wyłącznie do świadczenia usług taksówkowych. Innymi słowy, Elon Musk zapowiedział, że Tesla zbuduje nowy pojazd przeznaczony specjalnie do samojazdy lub inaczej: autonomicznej jazdy. Byłoby to odejście od obecnego planu dotyczącego samojezdnych pojazdów Tesli.

Nowe podejście pozwala na większą swobodę w projektowaniu. Jeśli pojazd nigdy nie będzie prowadzony przez człowieka, to fotel kierowcy i elementy sterujące są nieobowiązkowe.

Wcześniejsze plany dotyczące samojazdy aut

Dotychczas firma dążyła do osiągnięcia zdolności do samojazdy jazdy przy użyciu obecnego sprzętu w pojazdach, które jeżdżą już po drogach. Co więcej, taki model został zaadoptowany przez inne firmy zajmujące się autonomiczną jazdą, takie jak Zoox.

Nie ma jeszcze harmonogramu dla robotaxi

Elon Musk na razie nie przedstawił harmonogramu prac nad nowym robotaxi. Można więc przypuszczać, że jego zbudowanie nie stanowi priorytetu dla firmy. Wcześniej producent prawdopodobnie zechce spełnić obietnicę złożoną właścicielom, którzy wykupili pakiet Full Self-Driving (FSD) w istniejących pojazdach.

Źródła:

Tesla Cyber Rodeo event livestream and news hub: everything you need to know – Electrek

Tesla is going to make a new futuristic-looking electric vehicle as a 'dedicated robotaxi’ – Electrek

Musk says Tesla will build vehicle designed to be a robotaxi – ABC News (go.com)

Musk promises 'dedicated robotaxi’ with futuristic look from Tesla | Reuters

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

konferencja e-magazyny.pl

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE