Prawie 30 000 nowych kierowców w sieci GreenWay w 2023 roku

GreenWay Polska, jedna z wiodących firm w dziedzinie ładowania pojazdów elektrycznych,  podsumowuje zakończony rok, który okazał się niezwykle udany pod względem rozwoju infrastruktury ładowania. Rok 2023 przyniósł niemal podwojenie liczby klientów, rozbudowę stacji ładowania w ponad osiemdziesięciu lokalizacjach w całej Polsce, a także wzrost mocy stacji DC oraz intensyfikację współpracy z sektorem biznesowym, którego przedstawiciele elektryfikują swoje floty samochodowe.

Dynamiczny wzrost liczby klientów

W 2023 roku do sieci GreenWay w Polsce dołączyło 28 815 kierowców, co stanowi znaczący wzrost. Również na Słowacji, w ramach GreenWay, zarejestrowało się 4 372 nowych kierowców. Łączna liczba użytkowników w Polsce przekroczyła już 76 tysięcy, a na Słowacji – 13 tysięcy.

Rekord sesji ładowania

Zwiększająca się liczba zarejestrowanych użytkowników przełożyła się na rekordową liczbę sesji ładowania w publicznej sieci GreenWay. W Polsce kierowcy korzystali z niej ponad 800 tysięcy razy, podczas gdy na Słowacji odnotowano 115 tysięcy sesji. To imponujący wynik, przewyższający łączną liczbę sesji ładowania od początku działalności GreenWay do końca 2022 roku.

Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska, podkreśla, „Z jednej strony widzimy, jak rosnące zainteresowanie pojazdami elektrycznymi przekłada się na wzrost popytu na usługi ładowania w naszej sieci. Z drugiej strony tworzymy warunki do komfortowego użytkowania samochodów elektrycznych, co sprzyja ich popularyzacji.”

Rozbudowa infrastruktury ładowania

W ciągu roku 2023 GreenWay Polska kontynuowała rozbudowę swojej infrastruktury ładowania, dodając 77 stacji ładowania w 69 lokalizacjach, w tym 9 Miejscach Obsługi Podróżnych przy Autostradzie A1. Dodatkowo, 46 ładowarek o mocy 50 kW zostało zmodernizowanych na urządzenia o mocy 150 kW, co łącznie dało 68 punktów ładowania z wyższą mocą.

Obecnie w publicznej sieci GreenWay w Polsce znajduje się już 613 stacji ładowania w 462 lokalizacjach, z czego 361 to stacje DC, a 252 stacje AC. Liczba punktów ładowania przekroczyła 1198.

Wsparcie dla biznesu

GreenWay coraz bardziej angażuje się w rozwijanie infrastruktury ładowania dla przedsiębiorstw planujących elektryfikację flot samochodowych. W 2023 roku firma dostarczyła polskim firmom 560 stacji ładowania, z czego 436 zostało zainstalowanych i zarządzanych przez GreenWay. W ramach programu Opero, firma zarządza obecnie 1250 punktami ładowania, część z nich dostępna jest publicznie w ramach sieci GreenWay.

Aleksander Czapczyk, Chief Commercial Officer, GreenWay Polska, zauważa, „Boom na elektromobilność w biznesie jest wciąż w początkowej fazie, ale z każdym rokiem popyt na nasze usługi dla biznesu rośnie.”

Oszczędności emisji

Eksploatacja pojazdów elektrycznych znacząco przyczyniła się do oszczędności emisji dwutlenku węgla (CO2) i tlenków azotu (NOx). W 2023 roku kierowcy korzystający z ładowarek publicznych GreenWay w Polsce pobrali łącznie 17,5 GWh energii elektrycznej, co przełożyło się na przejechanie 87,5 miliona kilometrów. W przypadku korzystania z pojazdów spalinowych, emitowanych byłoby 11,5 tysięcy ton CO2 oraz 70 ton NOx.

Patrząc na skalę działalności GreenWay, łączna ilość energii pobrana przez klientów na koniec 2023 roku wyniosła 27,6 GWh. To przekłada się na oszczędność 17,9 tysięcy ton emisji CO2 i 110,5 ton NOx.

Rozwój organizacji

GreenWay Polska rozwija się także jako organizacja, zatrudniając obecnie 128 osób, z czego 53 dołączyły w 2023 roku. Wraz z rozwojem komercyjnym GreenWay rośnie także Zespół Opieki Posprzedażowej, wspierający klientów biznesowych w codziennym korzystaniu z infrastruktury ładowania. Mimo wzrostu skali działalności, firma utrzymała wysoki poziom satysfakcji klientów na poziomie 91,7%.

Podsumowując, rok 2023 dla GreenWay Polska to nie tylko wzrost liczby klientów i rozbudowa infrastruktury ładowania, ale również rozwój organizacyjny i dalsze zaangażowanie w elektryfikację flot biznesowych, przyczyniając się do budowy zrównoważonej przyszłości elektromobilności w Polsce.

Źródło: greenwaypolska.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE