Powstanie 276 punktów ładowania elektryków przy sklepach Stokrotka

Właściciel sieci sklepów Stokrotka ogłosił współpracę z Inbalance grid – czołowym dostawcą inteligentnych rozwiązań w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych w krajach bałtyckich. Do końca roku użytkownicy pojazdów elektrycznych zyskają dostęp do 138 nowych punktów ładowania w 60 lokalizacjach, a docelowo powstanie 276 punktów w 114 miejscach w całym kraju.

Zielona rewolucja przy sklepach Stokrotka

Partnerstwo z litewskim operatorem Inbalance grid oznacza instalację nowoczesnych stacji ładowania w dużych miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Łódź i Lublin, a także w mniejszych miejscowościach, które do tej pory były pozbawione infrastruktury ładowania elektryków. Projekt ten nie tylko rozszerza dostępność punktów ładowania, ale również wspiera zrównoważony rozwój i elektromobilność w Polsce.

„Jesteśmy zadowoleni, że będziemy mogli wspierać właścicieli pojazdów elektrycznych i inspirować tych, którzy dopiero rozważają poruszanie się takim autem. Już wkrótce przy Stokrotkach powstaną wygodne i łatwe w obsłudze stacje, zintegrowane z popularnymi aplikacjami do ładowania. Dzięki temu klienci zyskają możliwość komfortowego połączenia zakupów w naszych sklepach z ładowaniem pojazdu – mówi Daria Raganowicz, menadżerka ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

Przyszłość elektromobilności

Prezes Inbalance grid, Simonas Stankus, podkreśla, że partnerstwo ze Stokrotką to krok w stronę rozwijania elektromobilności w Polsce. „Stokrotka zaufała naszym technologiom, gdyż nasze unikalne rozwiązania w zakresie równoważenia mocy oparte na chmurze oraz płynna integracja z systemami zarządzania budynkiem i wewnętrznymi systemami biznesowymi zapewniają korzyści zarówno dla naszych partnerów, jak i klientów końcowych. Ponadto nasz projekt jest zorientowany na skalowalność, więc bez problemu dostosuje się do rozwoju rynku w przyszłości”– wyjaśnia Stankus.

Nowoczesne rozwiązania Inbalance Grid

Inbalance grid, lider rynku w krajach bałtyckich, powstał w 2019 roku i szybko zyskał miano największego operatora stacji ładowania w regionie, udostępniając ponad 800 publicznych i prywatnych punktów. Firma jest znana z innowacyjnych, energooszczędnych technologii oraz autorskiego oprogramowania do zarządzania ładowaniem pojazdów.

Źródło: stokrotka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE