Porsche 411, czyli futurystyczny hołd dla Porsche 911

Projekt Porsche 411 to futurystyczny hołd dla Porsche 911 Spyder. Przedstawienie świata, w którym projektanci wyobrażają sobie, że będzie istniał samochód, podnosi atrakcyjność projektu.

Podstawowe informacje o projekcie

Nowy projekt samochodu powstał dla NCS – włoskiej firmy prototypowej zainteresowanej innowacjami i rozwiązaniami technologicznymi. Za przedstawione na fotografii auto odpowiada zgrany duet Hussain Almossawi i Marin Myftiu z Mossawi Studios.

Nowy samochód luźno nawiązuje do 911 Spyder, a także opiera się na klasycznych modelach z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Mimo, że projekt 411 ma korzenie w kultowej 911, to przyjmuje on odmienne, futurystyczne podejście do języka projektowania. Koncepcja Porsche 411 to wyraźne odejście od tego, co znamy z 911.

Porsche 911 a nowa koncepcja

Hussain Almossawi i Marin Myftiu opracowali koncepcję nowej generacji 911, dopasowując ją do własnego wyobrażenia na temat przyszłości. Mówi się nawet, że artyści podążają śladami pionierskiego założyciela Porsche. Można śmiało tak założyć, ponieważ koncepcja Porsche 411 zdecydowanie odbiega od znanych elementów 911.

Nie mogłem znaleźć sportowego samochodu moich marzeń, więc sam go zbudowałem.

Ferdinand Porsche

Podejście Porsche do 911 było raczej ewolucyjne niż rewolucyjne. Przejawiało się to tym, że każde auto 911 ma akcenty projektowe, które powodują jego rozpoznawalność niezależnie od tego czy jest stare czy nowe. Natomiast elektryczna koncepcja Porsche 411 prezentuje zupełnie nowe podejście w odniesieniu do Porsche 911.

Projekt Porsche 411
Źródło: Mossawi Studios

Cechy Porsche 411 w kontekście ambitnej przyszłości

Porsche 411 to samojezdny elektryczny Speedster. Jest elegancki, szybki i luksusowy. Wnętrze Porsche 411 wygląda jak jedna, nieprzerwana powierzchnia, z siedzeniami, konsolą i minimalistyczną deską rozdzielczą. Wszystko łączy się ze sobą, otaczając kierowcę i pasażera. W środku pojazdu są takie same gładkie linie i płynne krzywizny jakie widać na zewnątrz. Co więcej, kokpit wykończono w subtelnej białej kolorystyce z akcentami w kolorze różowego złota.

Projekt Porsche 411
Źródło: Mossawi Studios
Projekt Porsche 411
Źródło: Mossawi Studios

Według pomysłodawców projekt 411 stworzono dla świata, w którym autonomiczna jazda nie jest wyjątkiem, lecz normą. Ponadto autorzy projektu wyobrazili sobie, że tego typu samochody jeździłyby po autostradach wyposażonych w sprzęt do ładowania indukcyjnego pod powierzchnią drogi. Tego typu rozwiązania prawdopodobnie sprawiłyby, że nowoczesne samochody mogłyby jeździć z niewielkim pokładem akumulatorów. Nie ulega wątpliwości, że zorientowanie na aerodynamikę i mniejszy rozmiar akumulatorów skutkuje mniejszą wagą i lepszą wydajnością. Oznacza to, że takie podejście pozwoliłoby rozwinąć większe prędkości.

To daje ludziom biznesu i im podobnym realną alternatywę dla lotu, a także prawdziwy powód do chwalenia się tym egzotycznym samochodem.

Komunikat prasowy projektantów Porsche 411

Projektując koncepcję Porsche 411 myślano o takiej przyszłości, w której standardem byłaby jazda z prędkością przekraczającą 400 km/h.

Projekt Porsche 411
Źródło: Mossawi Studios

Brzmi atrakcyjnie? Oczywiście! Ale daleko nam do tego, aby zobaczyć jak ta koncepcja się urzeczywistnia.

Źródła:

Robb Report

Uncrate

NCS

Porsche

Mossawi Studios

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE