Polskie miasta zyskają nowe stacje szybkiego ładowania dzięki eV City powered by Volvo

Volvo ogłosiło inwestycję obejmującą rozbudowę infrastruktury do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych w ramach programu eV City powered by Volvo. Firma planuje budowę około 130 ogólnodostępnych stacji szybkiego ładowania zlokalizowanych w największych polskich aglomeracjach, każda z dwoma stanowiskami i mocą 175 kW.

Program grantowy w ramach eV City realizowany będzie we współpracy z władzami samorządowymi miast, a decyzje o wydatkowaniu środków będą podejmowane indywidualnie, uwzględniając konkretne potrzeby lokalnej społeczności. Po niespełna miesiącu od rozpoczęcia pierwszych rozmów, deklarację dołączenia do programu eV City wyraziły już 3 pierwsze miasta.

Narzędzie do rozwoju polskiej elektromobilności

Oczekiwanym efektem wdrożenia eV Cityma być przyspieszenie elektromobilnej ewolucji w kraju, poprawa jakości powietrza oraz tym samym komfortu życia mieszkańców miast.

– Kierowcy, żeby przesiąść się do elektryków, muszą mieć perspektywę ich szybkiego ładowania, czyli w ciągu ok. 20 minut do 70-80%, w dogodnym komunikacyjnie miejscu. Dziś zapewniających to szybkich ładowarek o mocy 150 kW i więcej mamy w Polsce ok. 250, z czego już około 30 zostało zainstalowanych przez dealerów Volvo.  Do końca przyszłego roku wspólnie planujemy dostawić kolejnych 100. Zbudowanie efektywnej sieci dla wszystkich kierowców to długotrwały proces i wiemy, że nie jesteśmy w stanie zrobić tego w pojedynkę. Dlatego też eV City jest programem, który Volvo realizuje we współpracy z siecią dealerską i zaprasza do niego samorządy. Poza rozbudową infrastruktury stacji szybkiego ładowania, uruchamiamy również szyty na miarę lokalnych potrzeb program grantowy – mówi Emil Dembiński, Managing Director Volvo Car Poland.

Działania Volvo Car Poland są spójne z globalną strategią marki, która zobowiązała się do 2030 r. posiadać ofertę składającą się wyłącznie z pojazdów elektrycznych, a dodatkowo do 2040 r. zamierza być w pełni neutralna klimatycznie. Za działania edukacyjne skoncentrowane wokół programu eV City powered by Volvo odpowiedzialny jest mLeasing – partner biznesowy Volvo Car Poland.

Źródło: media.poznajvolvo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE