Polenergia rozbudowuje sieć stacji ładowania. Również dla ciężarówek

Polenergia, największa prywatna grupa energetyczna w Polsce, ogłosiła plan budowy blisko 40 nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych o łącznej mocy prawie 7 MW. Projekt zakłada stworzenie gęstej sieci punktów ładowania przy Autostradzie A2, co pozwoli na zasilanie nie tylko samochodów osobowych, ale także elektrycznych ciężarówek. W sieci Polenergii pojawią się pierwsze ultraszybkie stacje o mocy 400 kW, wyposażone w kable chłodzone cieczą.

Rozwój infrastruktury

Za rozbudowę sieci odpowiada Polenergia eMobility, należąca do grupy Polenergia. Nowe stacje ładowania będą zlokalizowane w strategicznych miejscach, w tym w wybranych centrach miast oraz przy ośmiu Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) na trasie Autostrady A2. Każdy z tych MOP-ów zostanie wyposażony w nawet pięć ładowarek, o łącznej mocy sięgającej 1 MW, co umożliwi jednoczesne ładowanie wielu pojazdów, w tym ciężarówek eHDV.

Odpowiedź na rosnące potrzeby

Polska jest liderem międzynarodowego transportu na terenie Unii Europejskiej, co podkreśla Piotr Maciołek, członek Zarządu Polenergia S.A. „Stacje ładowania, które budujemy w Polenergii eMobility, są zlokalizowane w kluczowych węzłach dla tego sektora. Ma to ogromne znaczenie między innymi dla kierowców samochodów ciężarowych eHDV, którzy już wkrótce będą mogli korzystać z naszych usług. Rozwój gęstej sieci szybkich stacji ładowania jest niezbędny, by podróż pojazdem elektrycznym po Polsce stała się komfortowym doświadczeniem.”

Stacje ładowania Polenergii będą zasilane zieloną energią pochodzącą bezpośrednio z odnawialnych źródeł należących do Grupy. Dzięki dynamicznemu reagowaniu na podaż energii produkowanej z OZE, Polenergia oferuje atrakcyjne ceny za ładowanie w okresach wysokiej produkcji energii odnawialnej.

Szybsze i tańsze ładowanie

Dzięki rozbudowie, w sieci Polenergii pojawią się kolejne stacje ładowania o mocy 150-300 kW oraz ultraszybkie stacje o mocy 400 kW, wyposażone w kable 500A / 600A chłodzone cieczą. To innowacyjne rozwiązanie pozwoli na skrócenie czasu ładowania pojazdów, co zwiększy wygodę użytkowników.

Od 1 czerwca Polenergia obniżyła standardowy cennik usług ładowania. Użytkownicy zarejestrowani w aplikacji mobilnej zapłacą za ładowanie na stacjach AC 1,60 zł/kWh zamiast 1,97 zł/kWh, a na stacjach DC o mocy od 60 kW do 400 kW – 2,19 zł/kWh zamiast 2,45 zł/kWh i 2,69 zł/kWh. Użytkownicy niezarejestrowani oraz ci korzystający z płatności terminalem zapłacą odpowiednio: 2,26 zł/kWh na stacjach AC oraz 3,10 zł/kWh na stacjach DC. Do każdej transakcji doliczona będzie opłata za rozpoczęcie sesji ładowania – 1 zł.

Promocje

Polenergia przedłużyła również promocję „Godziny i weekendy z OZE” do końca sierpnia 2024 roku. Promocyjne ceny ładowania będą obowiązywać od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:00-15:00 i wyniosą 1,39 zł/kWh dla stacji DC oraz 1,60 zł/kWh dla stacji AC. W weekendy, ceny wyniosą 1,39 zł/kWh zarówno na stacjach DC, jak i AC.

Źródło: polenergia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE