Honda zdetronizuje Teslę?

Elon Musk i Tesla Inc., kontynuują swoje niekwestionowane przywództwo w rewolucji samochodów elektrycznych (EV). Dominacja amerykańskiej firmy może jednak zostać poddana próbie przez technologię URFC, która jest intensywnie rozwijana przez Hondę.

Czym jest technologia URFC?

Zunifikowane regeneracyjne ogniwo paliwowe (URFC) to ogniwo paliwowe oparte na membranie do wymiany protonów. Może ono działać w dwóch trybach – wykonywać elektrolizę wody w trybie regeneracyjnym oraz działać jako zwykłe ogniwo paliwowe wykorzystujące tlen i wodór w celu wytworzenia energii elektrycznej.

Dzięki wykorzystaniu tej technologii pojazdy mogą stać się bardziej przystępne cenowo, jednocześnie charakteryzując się dłuższą żywotnością i zasięgiem. Ponadto tankowanie takich pojazdów miałoby być znacznie krótsze niż do tej pory.

Honda na przejmie fotel lidera?

Specjaliści twierdzą, że już w 2030 roku technologia URFC wyprze z rynku standardowe pojazdy elektryczne. Oznacza to, że Honda mogłaby zdominować rynek, ponieważ od kilku lat, ta właśnie technologia jest priorytetem dla japońskiej firmy.

Honda planuje w 2024 roku wprowadzić na rynek pojazd z ogniwami paliwowymi oparty na modelu SUV-a CR-V. Jeszcze ten model będzie wyposażony w standardowy akumulator (nie zbiornik wodoru jak w technologii URFC).

Problemy Tesli?

W połowie października bieżącego roku wartość akcji Tesli gwałtownie spadła (o ponad 15%), osiągając poziom 211,99 USD za jedną sztukę. Główną przyczyną spadku jest pesymistyczny komunikat Elona Muska, który został ogłoszony w środku tygodnia podczas prezentacji wyników za trzeci kwartał. Musk wyraził sceptycyzm co do kwestii makroekonomicznych i zaznaczył, że w nadchodzącym czasie konieczne będą cięcia kosztów oraz obniżki cen w Tesli.

Źródło: cleanenergyrevolution.co

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE