Elocity uruchomiło roaming. Co to oznacza dla użytkowników i rynku elektromobilności?

Elocity rośnie w siłę i rozszerza swoją ofertę o kolejne opcje. Tym razem spółka dołącza do globalnej sieci Hubject i w ramach swoich usług uruchomiła roaming. Co to znaczy dla użytkowników aut elektrycznych i rynku elektromobilności?

Ze względu na dynamiczny wzrost liczby samochodów elektrycznych na polskich drogach (w pierwszym kwartale 2022 r. o 57% w porównaniu z analogicznym okresem 2021 r.)*, zmienia się postrzeganie i zastosowanie aut “na wtyczkę”. Rośnie liczba firm – również międzynarodowych – inwestujących w ekologiczne floty, a kierowcy zeroemisyjnych pojazdów nie chcą już poruszać się nimi jedynie na krótkie dystanse. Coraz większe zasięgi, jakie dają najnowsze modele samochodów na prąd oraz sezon wyjazdowo-wakacyjny sprawiają, że nie chcemy ograniczać się tylko do krajowych podróży, czy korzystać wyłącznie z ładowarek jednej sieci.

Roaming Elocity dla aut elektrycznych. Wygoda nie tylko za granicą 

Choć roaming dostępny jest w aplikacji Elocity od niedawna, kierowcy docenili nowe możliwości, jeszcze zanim spółka oficjalnie o nich poinformowała. Adam Dutkowski, prowadzący na co dzień  w mediach społecznościowych kanał Vanem pod prąd, przetestował roaming na stacji ładowania w Legionowie.  

Film Adama Dutkowskiego na LinkedIn

Nie potrzebuję dodatkowych aplikacji ani kart RFID, aby naładować samochód na stacji Elocity. To ważny dzień w kontekście łatwiejszego korzystania z samochodu elektrycznego. Sieć Elocity uruchomiła roaming, zostało to zintegrowane do Mercedes me Charge i działa! Rachunek za ładowanie będzie dołączony do zbiorczej miesięcznej faktury Mercedes me Charge.

Adam Dutkowski, prowadzący kanał Vanem pod prąd

Komfort rozwiązania potwierdza. Kto raz przesiadł się na elektryka, ten nie zamieni go już na żadne inne auto. Jestem tego najlepszym przykłademZeroemisyjne samochody mają świetny design, wydajność silnika na poziomie 90% i coraz większe zasięgi. By zwiększyć komfort podróży autem elektrycznym, w aplikacji Elocity udostępniamy punkty zarządzane przez wielu polskich operatorów, ułatwiając ładowanie bez konieczności poszukiwania konkretnej stacji ładowania. Teraz dodatkowo dołączyliśmy do grupy operatorów świadczących międzynarodowe usługi. Dzięki roamingowi użytkownicy Elocity bez problemu naładują swoje auta również poza granicami Polski.

Michał Baranowski, CEO Elocity

Roaming Elocity to niezależność

Rzeczywiście, w teorii roaming to połączenie platform do zarządzania stacjami ładowania, które umożliwia korzystanie z różnych stacji przy użyciu jednej aplikacji.
W praktyce to dla użytkownika końcowego ogromny komfort. Nie trzeba już szukać
w okolicy stacji ładowania wybranego operatora. Zamiast pobierać niezliczoną liczbę aplikacji, wystarczy w aplikacji Elocity wybrać odpowiadający nam punkt i po prostu naładować auto.Dodatkowo stacje dostępne w aplikacji Elocity, dzięki usłudze roamingu, są widoczne na mapach, dostarczonych kierowcom przez producentów samochodów. To ogromne wsparcie w rozwoju elektromobilności, a także ukłon
w stronę turystów – również tych przyjeżdżających do naszego kraju z różnych zakątków Europy.

Roaming Elocity to realne wsparcie w zarządzaniu flotą

Biznesowi partnerzy Elocity wiedzą, że spółka od zawsze dba o kompleksowość swoich usług. Atuty oferty Elocity to przede wszystkim zaawansowany system do zarządzania infrastrukturą ładowania pojazdów elektrycznych, ale także korzystny dla inwestorów model biznesowy, gwarantujący szybki zwrot z inwestycji  i wsparcie na każdym jej etapie (począwszy od wizji lokalnej stanowisk pod stacje ładowania, poprzez doradztwo w urzędowych formalnościach, aż po instalację, podłączenie i marketing). Po wzbogaceniu oferty o międzynarodowe możliwości, wynikające z roamingu, Elocity jest idealnym rozwiązaniem dla firm, szukających optymalnej propozycji dla własnej floty samochodów elektrycznych. Nie bez znaczenie jest również możliwość współpracy pod własną marką (na zasadach white label). 

W trosce o komfort wszystkich użytkowników Elocity stale poszerzamy naszą ofertę. Z punktu widzenia firm korzystających
z flotowych kart paliwowych, międzynarodowy roaming jest niezwykle istotny. Wśród naszych partnerów są zarówno małe firmy, dysponujące kilkoma stacjami ładowania, jak i międzynarodowi gracze, którzy dzięki rozwiązaniom dostarczanym przez Elocity są w stanie zapewnić stały dostęp do ładowania swojej floty. To, że na elektryczne auta decydują się takie marki jak DPD, GLS, Leaseplan, czy Budimex pokazuje, że elektromobilność to jeden z wiodących trendów w globalnym transporcie
.

Agnieszka Nocuń, CFO Elocity



*źródło danych:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE