Chińskie elektryki będą produkowane w Tychach

Według Reutersa, już niedługo w Tychach będzie produkowany samochód elektryczny chińskiej marki Leapmotor. Stellantis, do którego należy ta fabryka, został strategicznym udziałowcem chińskiej firmy w 2023 roku.

Informacje agencji Reutera wskazują, że w Polsce będzie wytwarzany niewielki model z napędem elektrycznym Leapmotor T03. Produkcja tego pojazdu ma odbywać się w formie SKD, co oznacza montaż gotowych dużych podzespołów pojazdu.

Ta nieoficjalna wiadomość nie została jeszcze potwierdzona przez żadną ze stron, które wstrzymały się od udzielenia komentarza w tej sprawie.

Współpraca w celu ekspansji

Stellantis i Leapmotor podjęły współpracę w dziedzinie pojazdów elektrycznych. W październiku 2023 roku obie firmy ogłosiły plany utworzenia spółki joint venture o nazwie Leapmotor International. Jej celem jest poszerzenie globalnej sprzedaży tanich pojazdów Leapmotor, wykorzystując szeroki zasięg Stellantis i jego komercyjne doświadczenie na całym świecie.

Rozpowszechnienie produktów marki Leapmotor poza Chinami rozpocznie się od Europy, z planami dostaw w drugiej połowie 2024 roku. Umowa pomiędzy Stellantis a Leapmotor jest pierwszym tego typu porozumieniem w branży motoryzacyjnej, łączącym światowego producenta samochodów z chińskim OEM specjalizującym się w pojazdach elektrycznych.

Źródło: reuters.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE