Autobusy wodorowe będą jeździły po ulicach Wałbrzycha

Solaris Bus & Coach dostarczy 20 nowoczesnych autobusów z napędem wodorowym do Wałbrzycha. Pierwsze 14 pojazdów ma trafić do miasta we wrześniu 2024 roku, a całe zamówienie, obejmujące 20 autobusów Urbino 12 hydrogen, musi zostać zrealizowane do lipca 2025 roku. Umowa zawiera również opcję zakupu dodatkowych 25 autobusów.

Pierwsze takie zamówienie miasta Wałbrzych

Przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach podpisali właśnie umowę z miastem Wałbrzych, reprezentowanym przez Prezydenta Romana Szełemeja, na dostawę 20 autobusów wodorowych Urbino 12 hydrogen.

Kontrakt zakłada także opcję rozszerzenia dostaw w przyszłości, nawet o kolejnych 25 pojazdów. Zamówione pojazdy będą pierwszymi autobusami wodorowymi w tym mieście. W Polsce z tego rozwiązania z powodzeniem korzystają już Konin, Poznań i Lublin.

„Jako Solaris angażujemy się w współtworzenie bardziej zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska miast. Jesteśmy niezmiernie dumni, że miasto Wałbrzych wybrało nas jako partnera do wprowadzenia technologii wodorowej do swojego transportu publicznego.  Autobusy wodorowe wpływają na jakość powietrza w mieście, oferując przy tym bardzo duże zasięgi i wysoki komfort podróżowania”, mówił obecny na uroczystości podpisania umowy Dariusz Michalak, CTO Solaris Bus & Coach.

Rośnie popyt na autobusy wodorowe

Solaris Bus & Coach, jako wiodący producent pojazdów zeroemisyjnych, zyskuje coraz większe zainteresowanie ze strony przewoźników i miast w Europie.

Firma ma obecnie w swoim portfolio ponad 450 zamówionych i ponad 150 dostarczonych autobusów wodorowych, stanowiących doskonałe uzupełnienie oferty pojazdów elektrycznych, dostępnych w wariantach 12-metrowych i przegubowych 18-metrowych.

Źródło: solarisbus.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE